29 жовтня 2023 р.

Президент фонду «Друзі ЛНАМ» у Інтерактивній мапі від ЛНАМ

Президент фонду «Друзі ЛНАМ» Олексій Чередніченко брав участь у розписі церкви, що увійшла до переліку пам’яток проєкту Львівської національної академії мистецтв Інтерактивна мапа сакральної спадщини Львівщини, який реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Церкву Святих Віри, Надії та їх матері Софії у Золочеві у 2004 році Олексій розпочав розписувати разом зі своїми колегами Романом Кислим, Ігорем Теплим, Андрієм Урбановичем розписано купол.

В 2005 році для захисту диплому на кафедрі сакрального мистецтва ЛНАМ Олексієм Чередніченком під керівництвом Костя Марковича розроблено проєкт розпису склепінь та вівтарної частини храму і розпочато його втілення. 

В розписі брали участь Максим Тронець, Дмитро Гордіца, Дмитро Васильків, Дмитро Пшеничний, Світлана Чередніченко, Євген Тищенко, Олег Мисяк. Таким чином під керівництвом Олексія Чередніченка, утворилось іконописне об’єднання «Кипріян», яке і виконувало розпис решти храму. Значну допомогу та підтримку молодим іконописцем надавали Кость Маркович, настоятель о. Василь Саган та парафіяни храму. Роботи над розписом були завершені у 2006 році.  

Заходьте на сайт Інтерактивної мапи сакральної спадщини Львівщини, дізнайтеся більше про нашу спадщину та подорожуйте Україною.

Фото взяті з сайту Інтерактивна мапа сакральної спадщини Львівщини.

IMG_0941
IMG_0946
IMG_0945
IMG_0944
IMG_0943