Звітність

Звіт про використання доходів неприбуткової організації, 2023 рік

Фінансова звітність, 2023 рік

 

Візія БФ «Друзі ЛНАМ» — об’єднання людей  в Україні та за кордоном навколо ідеї підтримки Львівської національної академії мистецтв.  Упродовж 2023 року разом з Академією ми працювали  над формуванням такої спільноти друзів — налагоджували зв’язки  з випускниками, бізнесом, муніципалітетами, громадськими організаціями, професіоналами у сфері креативних індустрій.

 Три амбасадори Фонду стали нашою опорою в зовнішніх комунікаціях. Упродовж року команда Фонду спільно з Академією провели 50 робочих нарад, на яких координували фандрейзингові заходи та реалізацію ключових проєктів.  До нас приєдналися 3 менеджери, що підсилило організаційну нашу спроможність. Члени команди Фонду пройшли навчання на 9-ти курсах з фандрейзингу, управління проєктами, авторського права, комунікації в умовах війни та ін.

Різні напрямки допомоги студентам підтримали 4 благодійні організації, які стали нашими партнерами: БО “Благодійний Фонд Козицького”, БО “Фонд Святого Володимира”, фонд “Ernst et Olga Gubler-Hablutzel” (Швейцарія) та БО «Ukraine Assistance Fund» (Фонд Допомоги Україні, США), з яким укладено договір довгострокової співпраці. Фонд виступатиме нашим контрагентом у Сполучених Штатах Америки, що спростить для американських меценатів перекази благодійних внесків.

10 партнерських закладів мистецької освіти з Польщі, Словаччини, Естонії таВеликої Британії  долучилися до фінансування наших проєктів.  На першу організовану спільну зустріч прийшли 452 випускники Академії різних років.   80 митців – випускників, студентів, викладачів ЛНАМ – передали до Фонду 102 твори мистецтва  для благодійних аукціонів.

ФАНДРЕЙЗИНГ

5,5 млн грн благодійних надходжень отримано у 2023 році  на рахунки Фонду від приватних осіб, благодійних фондів, муніципалітетів і бізнесу з України  та інших країн. Зокрема:

 • 1,25 млн грн – на благодійних аукціонах,
  проведених з метою збору коштів для двох програм Фонду: ремонт Укриття та створення інклюзивного середовища в Академії. Аукціон студентських робіт організували самі студенти ЛНАМ. Сумарно було  продано 44 твори мистецтва.
 • 220 тис. грн – на благодійних виставках-продажах у Канаді,
  проведених разом з канадськими друзями, у містах Нью-Вестмінстер і Ванкувер.   Канадська громада та українська діаспора мали змогу побачити роботи студентів і випускників Академії, дізнатися, що вони переживають під час війни, а також долучитись до підтримки їх потреб.
 • 1,2 млн. грн  – від різних благодійників (приватних, юридичних осіб, фондів)  на різні анонсовані проєкти Фонду
 • 1,97 млн. грн – від муніципалітету м. Вюрцбург (Німеччина) та  у партнерстві з комунальною установою  «Інститут міста», (Львів), цільово  на ремонт студентського гуртожитку
 • 514 тис. грн – від мистецьких освітніх закладів за кордоном для реалізації пріоритетних цільових програм розвитку Академії.
 • 278 тис. грн  – від колекції «Аrma christi»  («Зброя христа») — проєкту викладачів, випускників і студентів кафедри сакрального мистецтва ЛНАМ, які створили ікони із вмонтованими уламками ворожих снарядів. Результатом стала виставка з 18 робіт, презентована у Ватикані, а також у храмах кількох італійських міст.  У 2023 році частина робіт продана.
 • 42 тис. грн – на  студентських ярмарках «Крам у ЛНАМ»
  На двох ярмарках у червні та грудні 2023 року студенти Академії продавали свої авторські твори: від живопису й кераміки — до листівок і наліпок. Програму доповнювали майстер-класи, фудкорт і сучасна музика.
 • 28 тис. грн – на благодійному вечорі в Укритті
  Для презентації оновленого укриття Фонд організував перший благодійний вечір.
  Запрошені гості долучились до підтримки потреб студентів Академії, а також мали змогу оглянути новий  простір, експозицію воєнної ілюстрації Яни Гурник (магістрантки ЛНАМ),  тепло поспілкуватись  під музику «Lemko Bluegrass Band».
 • 20 тис. грн – на зустрічі випускників
  Спільно з адміністрацією Академії, кафедрами та студентською радою, Фонд уперше організував масштабну зустріч випускників, які мали змогу ознайомитися з нашими проєктами, планами та досягненнями, відвідати новоприєднані приміщення ЛНАМ, свої рідні кафедри, а також Укриття, яке на той час перебувало в процесі ремонту.

РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЄКТИ

4.4 млн грн. виплат здійснено у 2023 році на програми Фонду для підтримки ЛНАМ. Зокрема:

 • 1,37 млн грн – на Укриття ЛНАМ — перший великий проєкт Фонду, робота над яким стартувала в лютому та завершилася відкриттям у жовтні 2023 року. Занедбане підвальне приміщення перетворилося на сучасний артцентр, відкритий для навчання, виставок, конференцій, концертів, кінопоказів та інших подій. Тут реалізовані вимоги доступності, оптимізована система опалення, встановлена потужна система вентиляції, облаштована кухня та санвузли, змонтоване експозиційне світло та системи кріплення мистецьких творів. До фінансування проєкту приєдналася Львівська міська рада, дружні академії мистецтв з Польщі, Словаччини та Естонії, українські та закордонні партнери. Загальний бюджет проєкту становив близько 3 млн гривень.
 • 343 тис. грн – на стипендійні програми для студентів ЛНАМ, які опинились у скрутних обставинах унаслідок російсько-української війни. Впродовж року оплачено соціальні стипендії на навчання у ЛНАМ для 34 студентів та 4 іменні стипендії.
 • 38 тис. грн – на мистецькі матеріали для студентів
  Окрім стипендій, ще 10 студентів, які постраждали від російсько-української війни, отримали від Фонду матеріали для творчості.
 • 1,48 млн грн – на гуртожиток ЛНАМ
  Завдяки фінансовому внеску муніципалітету  міста Вюрцбург (Німеччина) і в партнерстві з комунальною установою  «Інститут міста» (Львів), у студентському гуртожитку ЛНАМ проведені значні ремонтні роботи. Замінено системи водопостачання та каналізації, переплановано санвузли, замінено вікна та вхідні двері, встановлена вентиляція, замінені радіатори опалення.
 • 81 тис. грн – на допомогу працівникам ЛНАМ  у рамках програми підтримки викладачів і працівників ЛНАМ. Надана допомога п’ятьом працівникам Академії (двоє з яких — зі статусом внутрішньо переміщеної  особи).
 • 467 тис. грн – на поточні витрати ЛНАМ і потреби різних кафедр
  Профінансовано поточні витрати на функціонування Академії та потреби кафедр:
  актуальних мистецьких практик, монументального живопису, художнього металу,
  графічного дизайну, художнього дерева, художньої кераміки та реставрації творів мистецтва.
 • 402 тис. грн – на капітальний ремонт майстерень кафедри сакрального мистецтва. Завдяки частині проданих робіт з проєкту «Arma Christi» проведено ремонт трьох майстерень кафедри сакрального мистецтва. Зокрема, здійснено заміну підлоги, дверей, електромереж і світильників, відремонтоване опалення, проведений водопровід, встановлені мийки, виконані малярні роботи.
 • 200 тис грн – на роялті художникам
  За 25 творів, проданих на благодійному аукціоні, 20-ти авторам надано компенсацію (роялті) за твори мистецтва.
 • 13 тис. грн – на ремонт створеного кабінету психолога в гуртожитку ЛНАМ
  Актуальною в сучасних умовах війни стала потреба підтримки ментального (чи психологічного)  здоров’я студентів Академії. Для цього  одне з приміщень гуртожитку переобладнали на комфортну й затишну кімнату, де проводяться регулярні індивідуальні та групові зустрічі.
 • Соціальний проєкт студентів ЛНАМ у Центрі реабілітації «Джерело» (Львів)
  За зверненням Центру  менеджери Фонду разом зі студентами Академії та волонтерами, виконали мурали в «Парку розваг і відкриттів» для дітей та молоді з особливими потребами.

Дякуємо всім, хто попри постійну підтримку ЗСУ в боротьбі за свободу і незалежність України, знаходить емоційний і фінансовий ресурс для розвитку культури та освіти. Працюватимемо плідно та прозоро для реалізації нашої місії та стратегічних завдань.

Приєднуйтесь до спільноти Друзів ЛНАМ!

Будемо раді нашій співпраці

Звіт про використання доходів неприбуткової організації, 2022 рік

Фінансова звітність, 2022 рік

 

Благодійний фонд «Друзі ЛНАМ» заснований випускниками Львівської національної академії мистецтв у липні 2022 року для підтримки своєї Alma Mater. На початку діяльності засновники, спільно зі студентами й адміністрацією ЛНАМ, провели 6 стратегічних сесій, на яких визначено візію, місію Фонду, його програмні напрямки та першочергові проєкти.

32 твори мистецтва подарували відомі українські митці до збірки Фонду для подальшої реалізації на потреби ЛНАМ.

Загалом, у 2022 році на рахунок БФ «Друзі ЛНАМ» надійшло майже 1,3 млн грн благодійних пожертв.

З акумульованих коштів 500 тис. гривень оплачено на потреби Академії.

Проведено 2 благодійні аукціони з метою збору коштів для підтримки студентів ЛНАМ, на яких продано 26 творів мистецтва та виручено понад 500 тисяч гривень для допомоги студентам ЛНАМ з територій, що постраждали від воєнних дій, облаштування умов їх навчання та проживання.

Поповнена матеріально-технічна база кафедри актуальних мистецьких практик та бібліотеки. Кафедра реставрації творів мистецтва забезпечена матеріалами для реставраційних робіт в одній з аудиторій ЛНАМ.

Підтримано 18 студентів, які опинилися в скрутних обставинах внаслідок війни. Цим студентам було оплачено навчання в Академії та проживання в гуртожитку.

5 викладачів отримали фінансову підтримку.

Дякуємо всім, хто попри постійну підтримку ЗСУ в боротьбі за свободу і незалежність України, знаходить емоційний і фінансовий ресурс для розвитку культури та освіти. Працюватимемо плідно та прозоро для реалізації нашої місії та стратегічних завдань.

Приєднуйтесь до спільноти Друзів ЛНАМ!

Будемо раді нашій співпраці